Analizy

Aktualizacja wykresu GBP/USD D, 02.09

Podziel się postem:

Ostatni wpis funta do dolara z dnia 23.08 (gdzie wskazywałem ważność miejsca wraz z zaznaczonym oporem) idealnie zrealizował zakładany spadek. Osobiście wyrzuciłem cześć pozycji po ukształtowaniu się spadkowej „piątki” zbiegającej się z dolną linią klina wzrostowego. Jak widać wsparcie zadziałało i parę łądnych złotych wpadło.

Co dalej?:

  • scenariusz pierwszy zakłada koniec korekty i nadbicie szczytów,

  • scenariusz drugi wskazuje możliwość powstania formacji podwójnego szczytu (na wykresie zanaczyłem możliwe miejsca docelowe) oraz w przypadku wybicia klina – minimalny zasięg wynikający z szerokości klina (80-100% podstawy). Kolejne miejsca wsparć to linie kanałów wzrostowych zbiegające się z pełnymi zasięgami formacji.

 

 

Wykres godzinowy przedstawia spadek w formie impulsu oraz możliwą korektę złożoną wxy (próba oznaczenia fal w przypadku scenariusza spadkowego). W rejonie wskazanym na wykresie występują:

  • fibo fali spadkowej,

  • harmoniczność korekty,

  • górna krawędź kanału,

Miejsce może okazać się dobre na ryzykowniejsze zagranie na spadek (mimo głębokości i złożoności korekty) z bezwzględnym stopem nad szczytem. Sugestią do większej przeceny będzie zejście ceny poniżej poziomu 1.5769, zaś sygnałem technicznym zejście poniżej 1.5750.

Część pozycji zostaje i dobieram kilka nowych. Stop jest bardzo bliski więc nie będzie bolał (tym razem nad szczytem, ponieważ ostatnie ruchy są dość nerwowe). Całość pozycji w razie niepowodzenia wyjdzie na plus, pierwszy mocniejszy spadek w części zaksięgowany. więc ryzyko w mojej ocenie warte  podjęcia.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz