Analizy

Aktualizacja wykresów FW20, PKO BP i PZU, częściowa realizacja zysków, 16.01.2014r.

Podziel się postem:

W ostatni weekend dokonałem kilku analiz. Był to wykres kontraktów terminowych FW20 oraz spółek akcyjnych PKO BP i PZU.

Analiza opisująca wyżej wymienione instrumenty tutaj – http://galeriazyskow.pl/analiza-wykresu-kontraktow-terminowych-fw20-oraz-spolek-akcyjnych-pzu-i-pko-bp-12-01-2014r/

 

Jak widać prognozy doskonale się sprawdziły. Widoczne na wykresach są miejsca sygnalne oraz wcześniejsze sugestie do zakupu kontraktów oraz pochodnych akcji (głownie handluję spekulacyjnie na instrumentach pochodnych akcji, niż samych akcji przy krótszych ruchach).

 

Poniżej dokonam podsumowania i aktualizacji wykresów.

 

Kontrakty terminowe FW20 – interwał dzienny.

 

Na wykresie widzimy klin spadkowy. Pozycję sugerowałem na dolnym jego ograniczeniu. Było to miejsce nieprzypadkowe – zgrupowanie wsparć. Pozycję również nie sugerowałem w powietrzu, zaś po utworzeniu odpowiedniej formacji świecowej (szczegółowe techniki uczę na indywidualnych szkoleniach).

 

fw2016D

 

Tak można w skrócie opisać sytuację wystąpienia sygnału agresywnego.

Dzisiaj po wcześniejszym wybiciu linii trendu i jednocześnie linii klina uwiarygadnia się sygnał. Do pełni szczęścia potrzebne jest przebicie czerwonej linii aby technicznie obraz „dojrzał” do wzrostów.

 

Wykres godzinny kontraktów terminowych.

 

Wykres godzinowy to miód na serce. Po wyznaczeniu i wyliczeniu strefy wsparć z interwałów dziennych przeszliśmy do niższych.

Widać na nich kilka ciekawych wejść w pozycję z klasycznej analizy oraz kilku innych technik.

Przypomnę tylko, że od moich sugerowanych wejść zysk wynosi już ok 100 pkt i trend krótkoterminowy nadal trwa. Rośnie co prawda ryzyko wystąpienia korekty ale przy odpowiednim zarządzaniu pozycją można z całości zarobić ładne pieniądze i w dodatku co nie co pozostawić na ewentualność większych ruchów.

Być może rynek da po korekcie kolejne wejście na kontynuację ale to sprawa przyszłości.

 

fw20H116

 

Aktualizacja wykresu PKO BP – interwał godzinowy.

 

Tutaj sytuacja technicznie wygląda podobnie. Po wykreśleniu wsparcia obserwowaliśmy, na forum inwestorów, zachowanie ceny na świeczkach godzinowych. Przebicie i ponowny test linii trendu wraz z formacją dał sygnał wstępny. Techniczny przyszedł po przebiciu linii szyi.

Od tej pory cieszymy się trendem wraz z naszymi pozycjami na wzrost.

 

pkoH116

 

Wykres spółki PZU – interwał godzinowy.

 

Podobna sytuacja kształtuje się na spółce PZU. Tutaj jednak mimo iż cena jest powyżej mojej sugestii agresywnego wejścia z wyższego interwału, to technicznie nie ma potwierdzenia sygnału.

Wybicie pierwszej i drugiej linii trendu dostarczy technicznego wskazania do wzrostów.

 

PZUH116

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz