Analizy

Aktualizacja spólki ABCDATA, d1, 3.12

Podziel się postem:

W poprzednim wpisie wspominałem o walorze w kontekście wyczekiwania sygnału. Mianowicie spółka była blisko zaistnienia sygnału po czym takowego nie było w mojej ocenie o czym pisałem ostatniej analizie (LINK).

 

Sygnał taki powstał kilka dni temu (oznaczyłem go na wykresie). Opisuję teraz ponieważ w tej chwili nie ma sprzyjających okoliczności do kupowania akcji. Pisząc o okolicznościach mam na myśli dość znaczny trend wzrostowy na indeksach i mimo braku sygnału jego zakończenia zalecam ostrożność w kupowaniu akcji podczas sporego wykonania ruchu.

Nie oznacza to że nie da się zarobić pieniędzy na akcjach, jednakże należy uważać. Dla odważnych zasadne jest kupno mniejszym kapitałem z bardzo „ciasnym” stopem.

Od wspomnianego sygnału walor już zarobił, zaledwie kilkoma dniami, powyżej 10% i sądzę że jeszcze ma szanse jeszcze trochę ugrać.

 

Mimo wszystko w momencie kiedy opisywałem spółkę ABCDATA był okres sprzyjający na kupno akcji, a to że dana spółka nie wykorzystała lepszej koniunktury nie oznacza że należy się tym martwić. „Lepiej stracić okazję niż pieniądze”.

 

Opisując wykres widzimy:

  • przebicie linii trendu krótko i długoterminowego,
  • podwyższone obroty podczas przebicia oporów,
  • dywergencje na wolnym oscylatorze.

Zakres minimalny ruchu to 2.20.  Ostrzeżeniem jest średnia 200-sesyjna.  Poniżej wykres w bliższej perspektywie.

 

Ważność linii trendu długoterminowego wskazuje wykres następny, obejmujący większy okres czasowy (również interwał d1). Kolejny ważny element to potrójna dywergencja na osc. MACD.

 

 

Tyle z techniki czy wyjdzie z tego fajny „traid” ? Zobaczymy.

Zapraszam na szkolenie – „Galeria Technik Inwestycyjnych”

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz