Analizy

Aktualizacja pary walutowej GBP/USD – po sesji, D1, 20.12.2012r

Podziel się postem:

Dzisiaj krótko z uwagi na późną porę. Analiza dotyczy waluty funta względem dolara po sesji z dnia 19.12.2012 r.

 

Poprzednie zagranie intra z wykresu h1 na tej parze skutkowało zadziałaniem stopa. Po to on jest i jak pisałem 20 pipsów ryzyka i taka sama strata. Jak widać ryzyko nie zawsze się opłaci, ale jak to gdzieś przeczytałem w książkach o tematyce giełdowej „kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana”. Pewnie wymysł jakiegoś „fachowca” od marketingu z USA, ale jednak coś w tym jest.

 

Wracając do tematu dzisiejszego.

Mamy dzisiaj równość fal od dołka, wcześniej typowanego przeze mnie niebieską strefą wsparć. Po wybiciu linii trendu nastąpiła kontynuacja ruchu.

Dzisiejsze miejsce ciekawe jest z uwagi na dojście do szczytu, które jest zarazem mocnym oporem poziomym. Kolejnym elementem to równoległa linia kanału wzrostowego odłożona od dołków. No i ładna świeca prospadkowa. Ni to wisielec, ni to doji niskiej fali a przez forex-owców nazywana po prostu pinbarem. Jak zwał tak zwał, ważne że pokazuje starcie byków z niedźwiedziami. Dodam na koniec, temu scenariuszowi sprzyjają wskaźniki w układzie dziennym i tygodniowym.

 

Zobaczymy co z tego wyniknie, SL ok 70 pipsów. Czy kolejna strata? Nie zastanawiam się ponieważ wiem że trzymam się moich metop i biorę pozycję w miejscach nieprzypadkowych, które dają wielką szansę sukcesu, choć nie 100%.

 

Minusem dla dzisiejszego scenariusza (takie też widzę) to zbliżający się dzień rozliczeń, tzw. 3 wiedźm. I tu nasuwa się pytanie czy mocni rynku nie będą chcieli zrobić psikusa i ciągnąć indeksy w górę ile się da.

 

 

Sytuacja analogiczna na kilku innych walorach i nie będę pisał o nich teraz. Może uda mi się opisać je w weekend.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz