Analizy

Aktualizacja pary walutowej EUR/JPY, interwał dzienny, 4.07.2013r.

Podziel się postem:

Zamieszczam na szybko wykres pary walutowej EUR/JPY. Analizę tego waloru zamieszczałem bodaj dwa dni temu – LINK.

Napiszę w skrócie. Analiza dotyczyła trendu średnioterminowego. Według wskazań w analizie, zaznaczone były dwa bardzo mocne opory. Jak widać pierwszy opór spowodował dynamiczny zwrot ceny. Od ceny mojej pozycji zysk wyniósł ponad 150 pipsów.

Osobiście widzę ruch co najmniej kilka razy większy. Na razie pozycję pozostają. Jednak warto je obserwować i reagować na ewentualność dotarcia przez rynek do kolejnej oznaczonej strefy oporu. Poniżej 126 będzie większa pewność zmiany trendu, tam zapewne będzie większa obrona tego miejsca i możliwe odbicie.

W dniu dzisiejszym i wczorajszym otrzymałem wiele telefonów i maili z zapytanie kiedy wejść w pozycję itd. Odpowiedź podam w trym poście…

Ja podaje jedynie analizy opisujące bieżące sytuacje i ewentualne warianty, które może wybrać rynek. Niejednokrotnie widnieją moje pozycje na wykresie. Natomiast sygnały padają bądź nie. Zależne jest to od technik inwestycyjnych (takowe uczę podczas szkoleń). Sama lokacja nie jest równoznaczna z zajęciem pozycji. Oczywiście określenie i wyliczenie stref oporu i wsparcia jest bardzo ważne ale powstanie sygnału na tym poziomie jest w zasadzie esencja inwestowania.

Inną sprawą jest pobieranie pozycji intra obarczonych większym ryzykiem. Myślę że tę kwestię poruszę w kolejnych postach.

 

AKTEURJPY

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz