Analizy

Aktualizacja Natural Gas Futures, interwał dzienny, 3.03.2013r.

Podziel się postem:

Ostatnia analiza dotycząca omawianej struktury prospadkowej, z widocznymi pozycjami moimi zajętymi na poziomie 3.560 i 3.515, doskonale się wypełniła   (LINK). Sytuacja była na tyle komfortowa, gdyż walor obsuwał się stopniowo i w zasadzie wystarczyło jedynie obniżać poziom stop loss na kolejnych miejscach oporowych.

 

Co możemy powiedzieć o wykresie kontraktów Natural Gas?

Scenariusz spadkowy.

Falowo wygląda na zejście impulsem w ramach fali a wyższego rzędu i zapoczątkowaniem korekty b. Technicznie impuls mieści się w kanonach teorii Elliotta (wszystkie fale posiadają odpowiednią długość). Kształt i zasięg podfali c w fali b korekty podpowie nam który wariant rynek wybierze. Logiczne miejsca wydają się w okolicy górnej linii kanału, gdzie również przebiega ważny opór poziomy (niebieska linia). W tych rejonach na pewno będę obserwował rynek i poszukiwał sygnałów sprzedaży. Uwaga, wybicie szczytu będzie miejscem strategicznym świadczącym o dużym prawdopodobieństwem dalszego wzrostu.

Po wypełnieniu zasięgu korekty oraz pojawieniu się sygnałów spadku, możemy liczyć na drugą falę spadkową (c).

Temu wariantowi przypisuje 60% szans.

 

NG-D

 

Scenariusz wzrostowy (bez oznaczeń na wykresie).

Scenariusz ten, równie ważny, zakłada zakończenie korekty – dołek nie powinien być poprawiony. Na siłę dopatrzyć się można korekty abc w tym ruchu. Co mnie osobiście nie przekonuje to fakt, iż miejsca geometryczne rynku nie współdziałają a spadek nie dotarł nawet do 50% fibo . Zaznaczyć trzeba, że w trendzie dopuszczalne są korekty płytkie i ten wariant jak najbardziej należy mieć na uwadze.

Wracając do tematu, w założeniu zakończenia korekty spodziewać się można sporych wzrostów cen gazu.

W następnych analizach napiszę więcej o średnioterminowym układzie opisanego waloru. W tej chwili skupiam się na interwale dziennym, gdzie powstają fajne sygnały dające możliwość dobrych zarobków.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz