Analizy

Aktualizacja Indeksu WIG, D1 i H1, 3.11

Podziel się postem:

Miesiąc temu przedstawiłem analizę indeksu WIG. Opisałem w niej wersje spadkową i wzrostową. Elementem charakterystycznym dla obu wariantów było miejsce rozpoczynające korektę bądź większy zwrot. O to właściwie chodzi w inwestowaniu żeby szukać nieprzypadkowych miejsc na dobre zajęcie pozycji. Nie jest istotne na jakiego rodzaju ruch się złapiemy, ważne aby zrobić z takich zagrań parę złotych.

Przypominam analizę sprzed miesiąca (Link).

Odniosę się do niej we wpisie dzisiejszym.

Miejsce do spadku jak widać na wykresie zostało potwierdzone kilkoma narzędziami:

  • przebicie szyi RGR (czerwone oznaczenie),
  • przebicie kanału wzrostowego (fioletowe linie),
  • formacja świecowa,
  • wskazania oscylatora,
  • trzykrotna dywergencja na indeksie co wskazywało na bliski zwrot.

Co dalej?

W zasadzie jeśli miałaby to być korekta to miejsca wsparć są blisko i na tym możliwy koniec spadków. Wydaje się z psychologii inwestowania że taki spadek na wyższym obrocie może być dopiero pierwszym ruchem po czym powinien nastąpić kolejny. Tym bardziej, że korekta którą obecnie obserwujemy odbywa się na znacznie mniejszym obrocie w porównaniu z obrotami podczas spadków, zgodnie z teorią AT.

Jako ciekawostkę dodam, że nałożyłem ewentualne oznaczenie formacji RGR większego formatu. Piszę w formie ciekawostki bo w tej chwili nie ma podstaw żeby taki wariant zakładać. Przed nami ważne wsparcia decydujące o dalszym losie indeksu. Warto mieć na uwadze jednam pewne scenariusze.

 

Zerknijmy teraz na strukturę spadku na niższym interwale.

Spadek bez większych korekt układa się w impuls i odbicie możliwe w formie korekty wyższego rzędu. Nie do końca jasna struktura samej korekty.  Czy będzie korektą rozbudowaną czy prostą abc z pierwszą falą a w formie TUP? Na tę chwile pozostawiam do obserwacji.  Należy pilnować oporów jak i wsparć.

Dodatkowym oporem poziomym, dla mnie istotnym, jest linia czerwona.

Natomiast wsparcie, najważniejsze w mojej ocenie,  po którym spadki powinny się rozwinąć to przebicie dolnej linii kanału wzrostowego/flagi (zielone linie).

 

 

Wykres WIG daje podpowiedź do kierunku ryku w przyszłości. Czego nie wiemy jeszcze analizując Wig20 czy spadki mają się ku końcowi czy jednak będą kontynuowane. Zatem wskazania WIG-u pozwalają sądzić, iż wersja spadkowa ma większe szanse na realizaję.

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz