Analizy

Aktualizacja FW20, interwał D i H1, 16.06.2013r.

Podziel się postem:

Dzisiejsza analiza dotycząca kontraktów terminowych będzie nieco dziwna.

W zasadzie tłumacząc się na samym wstępnie z powyższych słów należy nazwać starą prawdę giełdową, że jeśli nie bardzo wiemy co dzieję się na rynku to nie warto na siłę grać. I tak jest w tym przypadku. Chcąc napisać moim czytelnikom coś więcej mogę tylko opisać bieżące sytuacje w podaniem ewentualnych możliwości.

 

Od samego początku przyjąłem sobie zasadę żeby nie relacjonować wydarzeń minionego dnia czy tygodnia. Takie analizy uważam za bezużyteczne i niepotrzebne. Dlatego jak widać po moich wpisach o możliwościach powstania sygnału często poparte wykresem, na których widać aktualną pozycję autora.

 

Analizując wykres kontraktów terminowych ponad tydzień temu wskazywałem na silną strefę oporową w okolicach 2500 pkt. Analiza: http://galeriazyskow.pl/analiza-fw20-interwal-dzienny-4-06-2013r/.

Wykres jest nadal aktualny i wciąż widać potencjał do spadków. Widać na nim ładnie działające wsparcia i opory. A co cieszy mnie osobiście że moje strefy wskazywane przed tygodniem doskonale działają dając sporo zarobić.

 

AKTFW20D

 

 

Cena odbiła się od tego poziomu dając 50-60 pkt zysku.

Po ukształtowaniu się zygzaka w dół była mocna sugestia zamknięcia pozycji.Ja osobiście odnowiłem pozycję na spadki w uwagi na bliską odległość stop loss oraz możliwość wystąpienia korekty tego ruchu w dół. I to jedyne wskazania którymi się kierowałem. No nie jeszcze były wskazania geometryczne ale to tylko omawiam na szkoleniach. Jednym słowem zagranie intra o którym nie piszę za często w serwisie z uwagi na większe ryzyko inwestycyjne.

 

I teraz co dalej? Przechodząc na niższy interwał otrzymujemy kilka pytań co do dalszych ruchów.

Jeśli pęknie wsparcie w postaci ostatniego dołka wówczas mamy szansę na większą przecenę. Ale…..

Zbliżą się rozliczenie serii kontraktów.

Staje się niepewna sytuacja giełd zagranicznych. Pewności nie mam ale wygląda mi na kontynuację odbicia.

 

Dlatego moje zagranie widoczne na wykresie jest na krótszy ruch. Nie będę się upierał na dłuższy traid i 20-40 pkt.  w pełni mnie zadowoli. Osobom próbującym coś złapać na siłę proponuję jednak zrobić przerwę do zamknięcia serii bieżącej lub na bardziej czytelne ruchy.

 

AKTFW1H

 

Na rynku jest mnóstwo okazji do inwestycji. Przyznam się, ostatnio więcej pograłem na eur/pln, sp500 i silver.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz