Analizy

Aktualizacja FW20, H1, 18.11

Podziel się postem:

Zgodnie z ostatnim wpisem (LINK) kontrakt osiągnął miejsca oporowe. Od miejsc wskazanych w poprzednich analizach zarobek sięgnął kilkudziesięciu pkt. Cieszy fakt że ruchy na kontrakcie dobrze zostały wyliczone. Zarówno ruch spadkowy od szczytu jak i miejsce przesilenia spadku wraz z odbiciem pokazywałem w moich analizach, na których po kilkadziesiąt pkt. można było zarobić na każdym z tych ruchów.

 

Odbicie traktowałem wcześniej jako korektę spadku. W tym momencie zalecam ostrożność. Struktura wzrostu nie do końca przypomina typowa korektę. Bardziej pasuje na impuls z możliwą korektą/trójkątem jako fala 4. Korekta widoczna na interwale h1 od kilku dni przybrała kształt chorągiewki. Są to układy występujące w falach czwartych.

Zatem nie należy od razu stawać się „misiem” bo cena osiągnęła strefę oporową i konsoliduje pod nim. Jeśli rynek wybije chorągiewkę i nadbije szczyty wówczas może przyjść czas na korektę. Nie wiemy na tę chwilę jakiego rzędu. Przyszłe sesje dadzą więcej odpowiedzi.

Osoby które pobrały L w miejscach które wskazywałem mogą cześć redukować i dla reszty przesunąć SL najlepiej 1-2 pkt pod dołkiem chorągiewki.

 

 

Osoby czytujące moje analizy widzą że maksymalnie upraszczam stosowanie technik  Analizy Technicznej. Zarówno określanie miejsc oporów i wsparć w połączeniu z elementami fal Elliotta oraz dobrym stosowaniem wskaźnika Fibo pozwala odnosić korzyści na giełdzie. Moja metodologia jest typowym podejściem praktycznym. Nie bawię się w teoretyzowanie, lubię przejrzyste układy na wykresach i jasne sygnały.

 

 

 

Podziel się postem:

2 Replies to “Aktualizacja FW20, H1, 18.11

  1. Bardzo trudne pytanie Pan zadał.
   W obecnej sytuacji jest wiele scenariuszy zarówno na naszym rynku jak i zagranicznych.
   Sytuacja okołorynkowa nie precyzuje jasnego trendu. W tej chwili na interwale dziennym powstał impuls wzrostowy i po przyszłym kształcie korekty będę w stanie określi przyszłe ruchy oraz wstępne zasięgi.
   Moja metodologia opiera się na wskazywaniu sygnałów płynących z „czytania wykresu”. Dlatego pisząc o sygnałach które widzę na różnych rynkach i walorach mam na myśli fraktale bądź układy świecowe w odniesieniu do ważnych poziomów cenowych. Poziomy które określam na rynku bardzo często sprawdzają się. Nie jestem zwolennikiem wróżenia przyszłości tylko pisania w momencie zaistnienia sygnału.
   Postaram się więcej o zasięgu napisać jak będę w stanie takowy wyliczyć.
   Pozdrawiam

Dodaj komentarz