Analizy

Aktualizacja Futures Swiss Franc, interwał dzienny i tygodniowy, 18.04.2013r.

Podziel się postem:

A jednak rynek doszedł do poziomu 62% fibo jak wspominałem w analizie poprzedniej – LINK. Jak widać nie ma ludzi nieomylnych i pozycja została utrzymana na wypadek przeciągnięcia korekty to wyżej opisanych poziomów.

 

Interwał dzienny.

Na wykresie dziennym naniosłem również wskaźnik Andrews Pitchwork, którego mediana wskazała na opór. Opór ten pokrywa się z wspomnianym współczynnikiem fibo oraz poziomem geometrycznym rynku, jak również strategicznym oporami strategicznymi poziomymi. To wszystko stanowi dobra zaporę do dalszej zwyżki ceny. A czy rynek wybierze ten scenariusz to inna sprawa?

Sygnał wstępny dała mocna podaż wczorajszego dnia i formacja świecowa, która powstała po tym dniu pozwala patrzeć optymistycznie pod kątem spadku w najbliższych dniach/tygodniach.

Co prawda formacja nie została potwierdzona jeszcze ale taka podaż nie bierze się bez powodu (taka małą dygresja psychologiczna).

Sądzę, że powinna nastąpić „jakaś” korekta, często do połowy formacji i kontynuacja ruchu.

Wskaźnik oscylatora potwierdza układ ceny.

 

SFMD

 

Interwał tygodniowy.

Aby pisać o formacji na wykresie tygodniowym, warto poczekać do końca tygodnia. Dlatego obecny kształt świecy traktuję jako ciekawostkę do czasu zakończenia dnia sesyjnego w dniu jutrzejszym.

Co najważniejsze to oznaczenie falowe (niebieskie zasięgi).

Uwaga! Alternatywą dla scenariusza spadkowego jest zakończenie spadku na obecnych poziomach jako korekta abc (o bardzo niewyraźnych kształtach). Pisze to na wszelki wypadek. Jak wiadomo to jest giełda.

 

SFMW

 

Takie walory jak Futures Swiss Franc dostępne są na platformach IronFX. Polecam założenie konta u tego brokera. Możliwość taka istnieje na stronie www.galeriazyskow.pl z prawej strony po kliknięciu w reklamę tej firmy.

Operowanie narzędziami analitycznymi pozwala inwestować na wszystkich walorach i osiągać zyski. Zapraszamy do udziału w szkoleniach i konsultacjach.

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz