Analizy

Aktualizacja funta do dolara, interwał tygodniowy i 4-godzinny, 25.12.2012r.

Podziel się postem:

W poprzednim wpisie sugerowałem ciekawe miejsce do zajęcia pozycji na spadki funta względem dolara amerykańskiego (LINK). Do dnia dzisiejszego wynik tej pozycji wynosi +139 pipsów.  Na tym poziomie można pomyśleć nad przymknięciem części pozycji. Zysk mnie osobiście zadowala ale sądzę że po korekcie będzie okazja nabrać wyżej. Jednakże gdyby rynek nie dał okazji na wyższe pobranie, pozostawię część pozycji.

 

Rysunek z interwału H4.

 

Jak widać na powyższym wykresie zasadne jest przymknięcie części pozycji z uwagi na dość duże wyprzedanie i możliwe wystąpienie korekty.

Dla inwestorów nastawionych na dłuższy termin przedstawiam kolejny wykres na którym sygnał dopiero zaczyna nabierać mocy i okazać się może że spadki na tej parze jeszcze trochę potrwają.

 

 

Który scenariusz ma szanse zrealizować się, tego jak zwykle nie wiadomo. Wiem natomiast jak dobrze określać dogodne miejsca wejścia. Wybór strategii zależy od indywidualnych potrzeb. Na tę chwilę zarobek wynosi 139 p., przeliczając to na gotówkę daje to ok 400 zł. od 0.1 pozycji.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz