Analizy

Aktualizacja EUR/USD, H4, 10.10

Podziel się postem:

Nawiązując do poprzedniej analizy z dnia 8.10, w której zamieściłem wykres z oznaczonym miejscem (w mojej ocenie) dobrym do zajęcia pozycji, aktualizuję wykres w dniu dzisiejszym. Jak widać na wykresie, formacja zadziałała na oporze i cena powędrowała na południe notując znaczne spadki. Spadek rzędu 130 pipsów daje spory zarobek. Ja osobiście zainkasowałem cześć pozycji i dla reszty ustawiłem bezpiecznego stopa. Stop ustawiony jest w miejscu nieprzypadkowym, czyli takim gdzie jego wybicie da sugestię większego ruchu w górę.

Sukcesywnie wraz  z zejściem ceny stop będę chciał obniżać tak aby pozostała cześć pozycji profitowała. Strategia moja pozwala inkasować zysk z części pozycji a reszta w przypadku mocniejszego oberwania kursu zaprofituje jako bonus. Dodam tylko że obecny zysk liczony jedynie od pozycji 0.1 lota daje 260zł. Oczywiście stop był bliski więc zgodnie z MM można było zagrać „trochę” więcej.  Zatem zagranie w pełni mnie zadowala.

Target widzę w miejscach oznaczonych wsparciami poziomymi (niebieskie linie przerywane)  które pokrywają się ze zniesieniami fibo, TP1 w okolicach 1.2700-1.2745 oraz TP2 1.2590.

 

Więcej o metodologii wejść oraz ustawianiem logicznego Stop wraz z  obliczaniem zasięgów cuchu oraz zarządzaniem pozycji na szkoleniach indywidualnych.

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz