Analizy

Aktualizacja Dax – H1, podsumowanie zagrania intra, 27.10

Podziel się postem:

W dniu wczorajszym w godzinach wieczornych przedstawiłem moje zagranie na kontrakcie indeksu Dax z interwału m15. Link do wczorajszej analizy (Tutaj).

 

Miejsce w mojej ocenie nieprzypadkowe z bardzo bliskim do ustawienia SL. Jak opisałem we wczorajszej analizie zagranie na zakończenie 4 fali oraz możliwe wybicie formacji flagi (sygnał klasyczny po wybiciu flagi).

 

Na efekty długo nie musiałem czekać, gdyż tego samego dnia zlecenie TP zostało zrealizowane w stosunku 3:1. Zysk ładny, dodam tylko że od 1 pozycji wyniósł ponad 200zł. Jak pisałem bliskość stopa pozwalała na pobranie większej pozycji.

 

 

Co dalej na Dax’ie?

Na wyższym interwale (H1) również kształtuje się flaga, być może w ramach fali 4, licząc od szczytu. Ale nie to jest najważniejsze czym owa korekta jest (jeśli w ogóle?). Jeśli spełnią się pewne warunki to być może otrzymamy sygnał na spadki.

Miejsca ewentualnych oporów zaznaczyłem (niebieskie obszary) jako ważne strefy, pokrywające się ze zniesieniami fibo.

Do tego widać jak cena porusza się w wielki kanale wzrostowym/fladze.

 

Nie twierdzę że należy w tych miejscach od razu brać pozycję na spadki, ja osobiście lubię inne techniki wejść i jeśli sygnał powstanie to być może się skuszę.

 

Istnieje jeszcze opcja wzrostowa dla opisanego scenariusza. Mianowicie drugi ruch wzrostowy jest impulsem w ramach fali 3 od dołka. Dlatego zalecam ostrożność i granie jedynie na sygnały.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz