Analizy

Aktualizacja Dax, 25.02, interwał 4-godzinny

Podziel się postem:

W poprzednich analizach wskazywałem ciekawe miejsca oporowe dogodne do zajęcia pozycji na spadki (Link). Jak widać na dzisiejszym wykresie, miejsca te idealnie się sprawdzają. Parę ładnych złotych wpadło. Pisałem również o rozbudowanej korekcie, która szczyt swój miała dzisiaj koło południa. Oczywiście taka okazja i mnie skusiła co widać na zdjęciu z pozycją S.

Co skłoniło mnie do mojej decyzji?

  • linia trendu wzrostowego (żółte linie), cena poszła wyżej ale po szybkim powrocie pod nią oznacza respektowanie oporu,
  • opór w postaci widełek Pitchfork’a (niebieskie linie),
  • wewn. fibo,
  • falowo układ korekcyjny złożony wzy.

Zapewne cena niedługo dokona korekty, możliwe że w okolicy dolnej linii trójkąta rozszerzającego się. Choć liczę na jego przebicie tym razem. Podpowiedzią dla mojego myślenia są walory cac40 i ftse100, które to uczyniły (więcej o cac40 i ftse100 w kolejnych analizach).

 

 

daxh4r12

 

Warto również zerknąć na wykres dzienny a zwłaszcza na dzisiejszą świecę. Dzień się jeszcze nie skończył i świeca nadal jest kształtowana, jednak z dużym prawdopodobieństwem możemy liczyć na ciekawy układ. Tym razem zarobek może przynieść nieco większą kwotę niż poprzednie zagrywki intra.

 

daxd

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz