Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

11,5 tys. zł – przy takim dochodzie każdy bank pożyczyłby ponad milion

Podziel się postem:

Nawet ponad 1,3 mln zł mogłaby pożyczyć czteroosobowa rodzina mająca co miesiąc do dyspozycji 11,5 tys. zł. Jak wynika z analizy Bankier.pl, nawet najbardziej konserwatywna instytucja w takich warunkach szacuje maksymalną wydolność finansową klientów na kwotę przekraczającą milion.

Dwójka dzieci na utrzymaniu, dwa samochody w gospodarstwie domowym i dochody z umów o pracę na czas nieokreślony – taki profil klienta sprawdziliśmy w styczniowej edycji rankingu kredytów hipotecznych Bankier.pl. Przyjęliśmy, że o finansowanie stara się małżeństwo po trzydziestce. Rodzina ma co miesiąc do dyspozycji 11,5 tys. zł.

Najwyżej zdolność kredytową profilowych klientów ocenił BNP Paribas Bank. Kredytobiorcy mogliby otrzymać nawet 1,38 mln zł kredytu. Comiesięczna rata przekroczyłaby wówczas 5 tys. zł i pochłaniałaby 44,6 proc. dochodów gospodarstwa domowego.

Kwoty przekraczające 1,3 mln zł znalazły się także w symulacjach Banku Ochrony Środowiska, Banku Pekao oraz ING Banku Śląskiego. Podobnie jak w poprzedniej, grudniowej edycji rankingu kredytów hipotecznych najniższe szacunki przedstawił PKO Bank Polski. Jednak również w tej instytucji dostępna dla klientów kwota w optymalnych warunkach przekroczyłaby 1 mln zł.

Szczegółowe informacje znajdziesz w artykule na Bankier.pl: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kredyt-hipoteczny-zarobki-11-5-tys-zl-jaka-zdolnosc-kredytowa-8041703.html

InfoWire.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz